Nem célom, hogy az oldal tartalmi felépítése elmozduljon a terméktesztelős bejegyzések irányába, ugyanakkor látom, hogy sok olvasó számára hasznos lehet, ha bemutatok egy-két konkrét darabot, amit akár a sminkesként, akár a hétköznapokban használok.
Egyenesen Hollywoodból
Először is szeretnék néhány szót írni a márkáról, mert talán a szakmán és a sminkrajongókon kívül kevésbé közismert, annak ellenére, hogy maximálisan megérdemli a figyelmet.
A cég alapítója, Ben Nye a hollywoodi filmgyártás egyik vezető sminkmestereként alkotta meg saját márkáját, és hódította meg vele a piacot. A Ben Nye napjaink vezető, professzionális smink márkáinak egyike, a profiktól kezdve az amatőr felhasználókig elért. Ha szeretnénk minőséget és kategóriát ugrani az átlagos, drogériás kínálatról, mindenképpen ajánlom figyelmetekbe a márkát.
Nemrég kaptam tesztelésre egy Ben Nye rúzst, amire azért is mondtam szinte azonnal és lelkesen igent, mert az egyik árnyalata már régóta meg van (a csodaszép Dusty Rose), és amúgy is terveztem róla áradozni. Az, hogy még választhattam is a színpalettáról, csak külön ajándék.
Mint színtanácsadót természetesen nem csábított el a tűzpiros Siren, Marilyn, vagy Russian Red, valami hétköznapibbat kerestem, így esett a választásom a Naturalra.
A kevés is rengeteg
Talán a fenti mondattal érzékelhető, mennyire erős pigmentáltságról van szó, ha a Ben Nye rúzsokról beszélünk. Szépen dolgozható, nagyon vékony rétegben is működőképes, erősíthető anyagról van szó, amiért nem kell napközben aggodalmaskodnunk. Fent van.
Frissíteni, mint minden rúzst természetesen ezt se lehet az örökkévalóságig, érdemes napi egy újra felvitelt eszközölni az egyenletes összkép érdekében.
Gyakorlati tapasztalatok
Mivel magamon (is) tesztelek egy színt, nem csak a munkám során hasznosítom, lássuk, hogyan szerepelt a Ben Nye a színtípus-skálán? 🙂
Ha pusztán a saját, Lágy Nyári színvilágomat, az ajkaim teltségét és alapárnyalatát, illetve a személyes ízlésemet veszem alapul, azt kell mondjam, hogy mindkét színárnyalat (a Dusty Rose és a Natural is) kicsit erősnek minősült a számomra. (Valahol az alkalmi és a nappali árnyalat határán.)
Ez természetesen nem a rúzs hátránya, hanem az én visszafogott színvilágom eredménye. Nem véletlen, lágy típusként a legnehezebb kihívás megfelelő rúzst találni. 🙂
A tökéletes, szinte láthatatlan nappali rúzsomat tehát egyelőre még nem sikerült kiválasztanom erről a palettáról, ez is az egyik oka, amiért nem nyúlok utána mindennap. Illetve a leggyakrabban keverem, lágyítom a számon a színét. (Amúgy alapnak is szuper, simán megtart egy krémesebb, vékony réteget.)
Ami azonban rajtam egy kissé karakteresebb rúzsként működik, tökéletes nappali keretet adhat egy Tél Típus arcán. Ezt a gyakorlatban is látom, a Dusty Rose, a Hófehérkéken ideális alaprúzsként funkcionálhat. A Sötét Teleken akár az ajkak színével is megegyezhet egy Natural árnyalat. Egyik szín sem túl rózsaszín, de nem is billennek a túl sárgás-vöröses irányba.
A rúzs állagra kellemesen viselhető, nem feszít, nem húz, nem ül a ráncokba, nem gyűlik össze. Viszont én azért érzem, hogy végeredményben mégis csak matt rúzsról van szó: kicsit szárítja a számat, jót tesz mellé a hidratálás. Ami viszont a mattság hatalmas előnye: nem mozog, nem csúszkál, stabilan fent van.
Ha tehát valaki kevésbé szereti a „kirúzsozottság” érzését, és a könnyedebb struktúrát kedveli, óvatosan pakolja a rétegeket.
Rúzsimádóknak kötelező
Ha tiszta színekről beszélünk, nagyon fontos a rúzs minősége, nincs is ugyanis kiábrándítóbb, mint egy tűzpiros rúzsra felügyelni egész nap. Minőségben a Ben Nye a rúzsok élmezőnyébe tartozik, nem mellesleg meglepően baráti az ára.
Bár nem volt szerencsém az összes árnyalatát szájon kipróbálni a sorozatnak, a képek (és a kézfejre húzott tesztek) alapján az alábbi árnyalatok tűnnek számomra megfelelő kísérletnek kezdőknek, és a natúr hangulat kedvelőknek:
First Blush, Primrose, Natural, Watermelon, Softshell, Champagne Ice, Rose Glaze, Cotton Candy
(Természetesen a legjobb élőben is kipróbálni vásárlás előtt a színeket, ha mód van rá!)
Összességében egy jó minőségű, kellemes, intenzív rúzsról van tehát szó, ami mellé mindenképpen javasolt a kontúrceruza és a rúzsecset a tökéletes felvitel érdekében.
PRO
- a hihetetlen színintenzitás
- a gazdag színválaszték
- a jó anyagminőség
- a jó fedőképesség
- a tartósság
- az ára
KONTRA
- még mindig nem leltem a tökéletes árnyalatra (szubjektív)
- kicsit szárít a nap végére
A teszt rúzst a szepsegcenter.hu biztosította a számomra, ha kedvet kaptatok hozzá, a webshopjukon keresztül meg is rendelhetitek bármelyik szimpatikus árnyalatot. 🙂
„A divat nem arról szól, hogy második bőrt vásárolunk magunknak. A divat arról szól, hogy van fantáziánk.” Alber Elbaz
Azért azzal vitatkoznék, hogy egy ötezer forintos rúzsnak jó az ára…
Szia Bella!
Az ár mindig viszonyítás kérdése, így vitatkozni róla nem érdemes. 🙂
Egy Chanel rúzshoz képest kevesebb, a drogériás alsó-kategóriához képest több.
Valakinek sok, valakinek teljesen megfelelő.
🙂
Üdv!
Timi
Nagyon köszönöm! 🙂
Szia Timi,
Először is nagyon szeretem a blogodat, köszönöm, hogy ilyen hasznos dolgokkal segítesz a tétova lányoknak (és fiúknak). 🙂 Felbuzdulva a poszton nekiláttam keresgélni a régebbiek közt, de sajnos nem találtam olyat, ami segítene rúzst választani. Gondolom a hideg típusokhoz a hideg árnyalatok passzolnak, amik ruhában is jól mutatnak, a meleg típusokhoz pedig a meleg, sárgásabb, barackosabb árnyalatok. Szerintem nagyon hiánypótló lenne egy ilyen poszt.
Üdv
Lili
Szia Lili!
Köszönöm a hozzászólásodat, örülök, hogy hasznosnak találod az oldalt! 🙂
Volt már hasonló cikk a témában, éppen a hideg és a meleg színek kapcsán:
https://stilusmentor.hu/hideg-es-meleg-pirosito-es-ruzs-szinek
Üdv!
Timi