Vannak ruhadarabok, amik – akár a szandálba csúszó kavicsdarab – piszkálják az ember szépérzékét, pontosan így vagyok én is az átlapolós ruhákkal. Csinosak és mutatósak, valahogy mégis… valamiért mégsem… nem mindenkin és nem mindig működnek… de miért is nem?
Lehet, hogy még nem értem a megfigyeléseim végére a témában – pontot tehát nem tennék – de talán időszerű, hogy a hosszas elmélkedés után néhány pontban összefoglaljam, amit az átlapolós ruhákkal kapcsolatban idén nyáron elmondanék.
1. Nem mindenkin állnak egyformán jól
Az átlapolós ruhák nem minden testalkaton ideálisak, bár azt mondanám, igazán senkin sem hatnak rettentően előnytelennek. Éppen ez bennük az első hmmm… hogy nem rossz, de még sincs ott az az átütő plusz lendület, esés… valami mégis hiányzik az összképből a végén.
Ilyen alkatok például az egyenesebb testalkatok (H, I), ahol nem látható igazán definiálható derékvonal. Egy átlapolós ruhában könnyen hat inkább oszlopszerűnek az adott terület, mint igazán karcsúnak. Jó példa erre Kate Middleton, akinek a testalkatához nem a legoptimálisabbak a klasszikus átlapolós ruhák, mivel tipikus egyenes/vékony alkat. Vagy Michelle Obama, akinek a rövid felsőtestét optikailag még tovább rövidíti egy túl magasan megkötött átlapolós ruha.
Ha tehát egy átlapolós ruhában derék-nélkülinek, nyakiglábnak látjuk magunkat, valószínű, nem ez lesz a Jolly Joker darabunk a szekrényünkben.
2. Nem minden mellformán állnak egyformán jól
Az átlapolós ruha dekoltázsához teltebb idomok illenek jobban, mivel kitöltik a kivágást. Kisebb melleknél sokszor inkább csak egy laposabb X-et formáznak az anyagok, különösebb ívek nélkül. Ilyenkor tűnik a ruha elnagyoltnak, alaktalannak.
Fontos megemlíteni, hogy ha túlságosan sok anyag halmozódik fel a mell alatt, nem fekszik ki szépen a melleken az átlapolás, messziről könnyen lógósabbá válik a mell optikailag! Ezért döntés előtt mindig szemléljük meg magunkat egész alakos tükörben, 1-2 méter távolságból is!
3. Túl mély a dekoltázs
Tudjuk, hogy ami őrülten szexis egy Instagram képen, a valóságban tízből kilenc nőt megőrjít. Nem véletlen az átlapolós ruhákkal/felsőrészekkel kapcsolatban szinte azonnal felmerülő kritika: ki nem állhatom, hogy mindenem kibuggyan belőle! Vagy igazgatni kell!
4. Nem megfelelők az arányok
Avagy miért áll rajtunk egy átlapolós ruha olyan rosszul, és máson miért nem? Két szó: minta és anyagkarakter!
– Alacsonyabb, törékenyebb nőként ne viseljünk farmerből, lenvászonból és egyéb nehéz anyagból készült átlapolós nyári ruhákat. Összenyomnak. Figyeljünk a minták méretére is! Bármilyen vonzó is a tengerészcsíkozás, ha tenyérnyi sávokban fut a ruhán, úgy fog mutatni rajtunk, mintha egy abroszt tekertük volna magunk köré!
– Magasabb, vagy teltebb idomú nőként ne a világ legromantikusabb apró mintáját válasszuk, mert gyerekesen fog mutatni rajtunk! Különösen óvakodjunk a mostanában oly trendi „tetőtől talpig” ruháktól, melyek szinte minden irányban zártak és hosszúak. Lássuk be: nem minden anyag és minta alkalmas arra, hogy igazán esztétikus átlapolós ruha váljék belőle!
5. Formás benne a lábad?
Ugye, hogy nem? A legtöbbször egyszerűen csak rossz helyen végződik a szoknya. Kerüljük a bokavillantó, vádlit elmetsző, lábszárat vastag helyen elvágó ruhavégződéseket, mert slampossá teszik a megjelenést.
Akkor most száműzzem az átlapolós ruhákat, vagy sem?
Semmiképp sem kell az összes átlapolós ruhánktól megválnunk, érdemes őket egyesével felmérni (a fentieket is figyelembe véve), ugyanis nagyon sokszor egy kis igazítással nagyon szépen korrigálhatók az apróbb hibáik! Például bevehetők oldalt, felhajthatók alul, levághatók ujjban – amennyiben igénylik.
"Az emberek ritkán veszik észre, hogy kissé divatjamúltak a ruháid, ha egy nagy, barátságos mosollyal viseled őket." Lee Mildom
Nagyon jó cikk! Remekül összefoglaltad, Timi. 🙂
Kedves Julcsi!
Köszönöm, örülök, ha tetszett a cikk!
Üdv
Timi