Drágakövek hideg színtípusoknak – a semleges oldal

A hideg színtípusok világába illeszkedő féldrágakövek, ásványok sorozatában most olyan darabokat szeretnék megmutatni, amik mondhatni bármivel viselhető opciót jelentenek. (Ha találkozunk velük)

(szürke) Achát – A kvarccsoport tagja. Már az ókorban is ismerték. Az achát sávos kalcedon, melybe néha opálanyag rakódik. Az egyes sávok színeikben igen különbözők lehetnek. Az egyik legváltozatosabb ásvány, a világ minden táján megtalálható.

Füstkvarc – Nevét a füstösnek ható színéről kapta, sokféle verzióban előfordul. Barnás, szürkés és fekete színváltozatban is létezik. Az angol-skót háborúk idején a skót harcosok amulettje volt.

Hegyikristály–  A kvarccsoport tagja. Színtelen átlátszó kristály, a legismertebb gyógykövek egyike, nagyon gyakori ásvány, hazánkban a Mátrában, vagy a Zemplénben is előfordul.  Neve a görög „jég” szóból ered. Az ókorban örökre megfagyott jégnek gondolták. Tejszerűen átlátszatlan formájában tejkvarcnak nevezik.

Hematit – Fontos vasérc. Már az ókorban is használták vérzéscsillapításra. Csiszoláskor vérvörössé válik a hűtővíz, innen is ered a Vérkő elnevezése. A színei sötétszürke, fekete, barnásvörös.

Holdkő – A földpátok csoportjába tartozik, lehet színtelen, fehér, sárga, barna. Nevét a svájci Adula hegyről kapta (adulár), színjátéka leginkább a Holdfényhez hasonlítható. A klasszikus és legszebb holdkő Sri Lankáról származik. A fényjátéka minőségét a csiszolás is befolyásolja.

Howlit – Elefántcsont színű, hófehér, mattfehér, vagy színtelen kő. Nevét Henry How kanadai kutató tiszteletére kapta. A leggyakrabban gipsszel, kősóval együtt fordul elő a természetben. Kisebb dísztárgyakat, ékszereket készítenek belőle, gyakran festik türkizkékre, a jóval drágább türkiz helyettesítésére.

Pirit – A bolondok aranyának is nevezik, mert az aranyláz idején gyakran összetévesztették a termésarannyal. A leggyakrabban kocka formában fordul elő. Régen tűzcsiholásra használták, neve a görög pür (tűz) szóból ered. Mágikus amulettként is használták.

Ulexit – Nevét első leírójáról, Georg Ludwig Ulexről kapta. TV- kőnek is nevezik, mivel ritka optikai fényvezető. Ha a kő alá papírt teszünk, olyan, mintha a papíron lévő írás a kő tetején futna.

Szöveg: Wikipédia, Walter Schumann – Drágakő Biblia


"Tisztelem azokat a korosabb hölgyeket, akik fogyókúráznak, fitneszbe járnak, meg akarják tartani a nemtudomhány éves korukat, én viszont úgy érzem, hogy soha többet nem leszek hetvenkét éves, tehát én ezt szeretném megélni. (...) Én a koromat úgy, ahogy van, ahogy a Jóisten adja, vagy a természet, vagy a génjeim, mit tudom én, azt meg szeretném élni. Nekem ez a lényeg." Almási Éva

Molnár Tímea

Hiszem, hogy kortól, nemtől függetlenül mindenkiben ott rejtőzik a vitalitás ahhoz, hogy (újra) megtalálja legbelső erőforrásait, hogy a jó megjelenés fortélyai bárki számára megtanulhatók és segítségükkel kifejezhetjük mindazt a szépséget, ami bennünk lakozik.

Szólj hozzá!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .